Стопанска комора за Енергетика: Подгответе се, од денеска влегуваме во економска криза


Стопанската комора за Енергетика реагира дека стопанството влегува во економска криза со очекуваната одлука на денешната владина седница за препорачана цена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пристигна првото барање за цената на електричната енергија доставено од страна на ЕВН дистрибуција. Согласно нивното барање, пред се заради зголемени трошоци ...
| | веќе видена | слични

Согласно нивното барање, пред се заради зголемени трошоци за набавка на загуби за електрична енергија, се предвидува во 2022 година цената да биде 220 евра за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Првото барање за зголемување на цената на струјата, од компанијата ЕВН дистрибуција, пристигнало во Регулаторната комисија за енергетика, изјави во вечерашното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), Марко Бислимовски потврди во вторникот вечерта дека сѐ уште не е утврдена новата цена на струјата, ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме како универзален снабдувач на електрична енергија, на денешните тендери за набавка на електрична енергија за задоволување на потребите на своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 538 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 479 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 344 | | | веќе видена

Од СДСМ преку соопштение до јавноста реагираат на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО ДПМНЕ.„Ниту една конструкција од Белиот дворец не може да ја ...
сите 197 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 279 | | | веќе видена

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки во гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на телевизија Алфа ја повика новата министерка за одбрана ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска комора за Енергетика: Подгответе се, од денеска влегуваме во економска криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: