Таравари: Заев бега затоа што вети многу а ништо не направи, СДСМ тоне а ќе потоне со новиот лидер


Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчеравечер во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова беше очекуван исход во СДСМ, имајќи предвид дека претходниот претседател се повлече од членството. Тоа што беше очекувано беше дека членството на партијата ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски стана нов лидер на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ го „круниса“ Мицкоски. Едните повикуваат на обединување, други на предвремени парламентарни избори. Кој ...
| | веќе видена | слични

Лидерот во заминување јавно го поддржа, Ковачевски вели дека не сака игри зад кулисите, но може ли да ги спречи? Има ли можеби Ременски „магично стапче“ да го ...
| | веќе видена | слични

Ако ние велиме влегуваме во Влада за да ја придвижиме Македонија во ЕУ и да поставувате антиевропски барања да ни се смејат од Европа, а знаете дека тоа не е ...
| | веќе видена | слични

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е непознат за јавноста, не добил поддршка од граѓаните на избори, ама добил доверба од Заев и затоа прифатил да биде премиер, да води влада ...
сите 252 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 279 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Заев бега затоа што вети многу а ништо не направи, СДСМ тоне а ќе потоне со новиот лидер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: