Клуге од СЗО: Уште две до три седмици за повеќе сознанија за омикрон сојот


Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Раководителка на Одделот за клиничка микробиологија на Институтот за јавно здравје „Д-р Андрија Штампар“ во Загреб, Јасмина Вранеш смета дека омикрон не е крај ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот, проф. д-р Драган Даниловски во изјава за „Фактор“ вели дека во Јужна Африка нема оптоварување на здравствениот систем со преполнување на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот национален истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“ веќе ја модифицира вакцината „Спутник V“ за да ја прилагоди на „омикрон“ ...
| | веќе видена | слични

Др. Анџелик Кетзи, претседателка на Јужноафриканското здружение на лекари и првата личност што ја забележа новата варијанта на коронавирусот кај пациент, ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 542 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 101 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 393 | | | веќе видена

САД нема да го чекаат следниот чекор на Москва, туку идната недела ќе ѝ испратат нова воена помош на Украина, порача Блинкен. Москва пак е загрижена поради ...
сите 411 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клуге од СЗО: Уште две до три седмици за повеќе сознанија за омикрон сојот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: