Одрони на магистралата А3 на патот Делчево – Македонска К. – Кочани и на патот Берово – Виница

 Поголеми одрони утрово како што јавуваат возачи има на излезот од Делчево, веднаш по првата кривина кај село Очипала. -Одроните се доста големи кај Очипала, ...
| | веќе видена | слични

-Карпата беше прилично голема и за нејзино отстранување беше потребна интервенција од градежна механизација. Во моментов нема поголеми одрони на овој патен ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Поради зголемен број одрони , отежнат е сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани. Поради ова од подружницата на ,,Македонија пат” ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Собранието на Република Македонија од страна на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на неодамнешната комисиска расправа за Буџетот на Владата за наредната 2022 ...
| | веќе видена | слични

Интензивните врнежи од дожд во Пијанечкиот регион повторно влијаеа на создавање одрони на повеќе места на регионалниот патен правец Делчево – Македонска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 822 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одрони на магистралата А3 на патот Делчево – Македонска К. – Кочани и на патот Берово – Виница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: