Инвеститорите вложија милијарда долари во Truth Social на Трамп


Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 208 | | | веќе видена

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. ...
сите 595 | | | веќе видена

Вжештена е СОС линијата на Првата детска амбасада во светот Меѓаши. Правата на децата се кршат, а пандемијата од Ковид -19 ги продлабочи социјалната и ...
сите 228 | | | веќе видена

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков додека чекал резултати од тестот за коронавирусот наместо да се изолира, свесно присуствувал на јавен настан, на ...
сите 77 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 346 | | | веќе видена

Командантот на германската воена морнарица, вицеадмиралот Каи-Ахим Шенбах, во саботата изјави дека побарал да биде ослободен од должноста поради неговите ...
сите 399 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Кон крајот на ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвеститорите вложија милијарда долари во Truth Social на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: