ШТО МУ КАЖАА МАЛИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ НА СРЕДБАТА - за амнестија на Диво насеље и Монструм не смее да стане збор


Доцна вчеравечер заврши средбата меѓу премиерот Зоран Заев и неговите помали коалициони партнери во Владата. „На Македонија во овој момент не ѝ се потребни ...
| | веќе видена | слични

Големи се очекувањата од Димитар Ковачевски, новиот лидер на СДСМ кој пред членството се нафати да ја враќа довербата кај граѓаните со драстични промени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водење на преговорите со Бугарија врз основа на државна платформа и веќе донесената Резолуција во парлманетот и реформа на изборното законодавство со ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Алтернатива останува на принципите поради кои одлучи да се приклучи на владејачкото мнозинство, вели за „Слободен печат“ портпаролот на партијата Орхан ...
| | веќе видена | слични

На партиските конгреси, новоизбраните лидери ги презентираа програмите, насловени како „Нов договор“ на Мицковски и програмата на три столба „Заедно, одговорно ...
| | веќе видена | слични

Тоа што политичката партија Алтернатива на Африм Гаши доби неколку министерски и заменички места во министерства, како и менаџерски позиции во државни ...
| | веќе видена | слични

Кој правец ќе го фати најголемата владејачка партија, откако синоќа Димитар Ковачевски и формално застана на чело на социјалдемократите, а многу скоро се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
сите 261 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков не доаѓа во Македонија со анекс на Договорот за добрососедство, туку со подготвеност за нов почеток насочен кон конкретните ...
сите 522 | | | веќе видена

Полицијата лиши од слобода Косовец кој нелегално престојувал во Македонија ја истепал сестра си. - На 15.01.2022 во 00.40 часот од полициски службеници од СВР ...
сите 307 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 во земјава изнесува 15.576, а вкупниот број инфицирани од почетокот на епидемијата кај нас достигна 243.284.Во последното ...
сите 488 | | | веќе видена

Свесни за кризата во која се наоѓа државата, како одговорни граѓани решивме и ние да донесеме подарок на мандатарот Ковачевски. Доволно добивавме подароци од ...
сите 316 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО МУ КАЖАА МАЛИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ НА СРЕДБАТА - за амнестија на Диво насеље и Монструм не смее да стане збор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: