ВОЈНА ЗА ВСЕЛЕНАТА: Европските лидери да го зауздаат Илон Маск

Вселенскиот телескоп „Џејмс Веб“ е најнапредната вселенска опсерваторија изградена досега. Телескопот треба да биде лансиран во вселената кон крајот на овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на Европската вселенска агенција (ESA) ги повика лидерите на континентот да престанат да ги олеснуваат амбициите на Елон Маск да доминира во новата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 670 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВОЈНА ЗА ВСЕЛЕНАТА: Европските лидери да го зауздаат Илон Маск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: