Николоски на средба со Гиоге - Македонија и Франција имаат добри односи, економската соработка треба да е приоритет


Во рамки на својата посета на Париз, денеска Александар Николоски се сретна со Силван Гиоге, заменик директор за европски прашања на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доктрината која се донесе на 17-тиот Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ става акцент на економскиот развој, на образованието, на здравството, дигитализацијата, европските ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Доколку секојдневно ги следиме изјавите во јавноста гледаме дека ова мнозинство е се, само не силно, ова мнозинство кое го има власта е мнозинство кое се ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски во своето денешно обраќање на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ, истакна дека треба да им се даде реална надеж на ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на посетата на Париз, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски оствари средба со Бертранд Сор, претседател на групата за соработка ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на посетата на Париз остварив средба со Бертранд Сор Претседател на групата за соработка Македонија – Франција како и Лилјана Танги потпретседател на ...
| | веќе видена | слични

Опозицискиот лидер Христијан Мицковски и штипскиот градоначалник остварија средба со претставници на бизнис заедницата во градот. Мицковски стопанствениците ги ...
| | веќе видена | слични

На мое огромно задоволство денес имаме средба со претставници на бизнис секторот во Општина Штип, да го презентираме нашиот план за развој на нашиот град, да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски на средба со Гиоге - Македонија и Франција имаат добри односи, економската соработка треба да е приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: