Негативен тест не е доволен во Италија: Задолжителна вакцинација за армијата, за полицијата и во образованието

Од денеска (6 декември) во ресторани, во кина или на спортски настани во Италија ќе можат да влегуваат само лица кои имаат докази дека се вакцинирани или го ...
| | веќе видена | слични

Франција започна 400 истраги за мрежи кои обезбедуваат лажни ковид сертификати, рече министерот за внатрешни работи. Ова се случува во време кога бројот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ФУДБАЛ Повторно строги мерки на мечевите во Англија Англиската фудбалска Премиер-лига им порача на 20-те клуба да се вратат на итните мерки поврзани со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Данската влада денеска одлучи учениците од основните училишта да посетуваат учење на далечина во последните неколку дена пред божиќните празници и нареди ...
| | веќе видена | слични

Данските деца ќе бидат пуштени на празничниот распуст уште на 15 декември поради новото големо ширење на коронавирусот, а од утре нема да работат ноќните ...
| | веќе видена | слични

Ни пристигнуваат лоши најави од Островот. Според последните информации клубовите од Премиер лигата, како и оние од пониските лиги стравуваат од повторно ...
| | веќе видена | слични

Кастекс рече дека петтиот бран на пандемијата силно ја погодува земјата. Сепак, тој нагласи дека со 52 милиони вакцинирани состојбата е подобра од порано и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 285 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 292 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Негативен тест не е доволен во Италија: Задолжителна вакцинација за армијата, за полицијата и во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: