ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев реферираше пред коалиционите партнери, дел од нив имаат забелешки за барањата на Алтернатива

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
| | веќе видена | слични

Иако од сите позитивни случаи годинава, 13.000 или околу 10% биле деца до 18 години, оваа бројка не ја дава реалната слика, особено периодов, бидејќи голем дел ...
| | веќе видена | слични

Во втората недела од декември, односно од 6 до 12 декември, според извештајот на Институтот за јавно здравхе, тестирани се вкупно 17.997 материјали во ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 14. декември 2021 (ИНПРЕС) – Минатата недела регистрирани сe 2.090 нови позитивни случаи на COVID–19 од 34 градови во државата со намалување од 8,1% во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 6 до 12 декември, тестирани се вкупно 17.997 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за ...
| | веќе видена | слични

За 2,9 отсто е намалена смртноста од ковид-19 во однос на минатата недела, покажува последниот извештај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) за период од 6 до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Барањето на официјална Софија Скопје да испрати нота до Обединетите нации во која ќе каже дека со краткото име Северна Македонија нема територијални претензии ...
сите 406 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска се сретна со директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Николче ...
сите 142 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 278 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 281 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска секојдневно ја докажува негрижата за граѓаните и за Градот Скопје, велат од СДСМ. Во продолжение соопштението Прекинувањето ...
сите 309 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев реферираше пред коалиционите партнери, дел од нив имаат забелешки за барањата на Алтернатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: