Првото уредување на Wikipedia на продажба како NFT

Време зa читање: 2 минути Ако се прашувате што има заедничко аукциската куќа Кристи со платформата Твитер, одговорот е едноставен – и двете тргуваат со ...
| | веќе видена | слични

Раперот во соработка со платформата The Sandbox лансирал свој метаверзум, а едно лице решило да купи виртуелно земјиште до виртуелната куќа во која живее ...
| | веќе видена | слични

Некој очигледно попален по идејата за метаверзум, платил неверојатни 450.000 долари за да му биде виртуелен сосед на раперот Снуп Дог. Раперот во соработка со ...
| | веќе видена | слични

Снуп Дог навреме го препозна потенцијалот на метапросторот и лансираше свој метаверс во соработка со The Sandbox. Многупати пишувавме колку пари се потрошени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 531 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 443 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 400 | | | веќе видена

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првото уредување на Wikipedia на продажба како NFT

Од:
До кого (е-маил):
Порака: