Владата утре ќе даде препорачана цена за струјата


4 копии

Понудата што ја достави на петтиот тендер на ЕВН Хоум изнесува 41 евро за мегават час електрична енергија и е за 13,6 отсто повисока од понудата за периодот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути По 41 евро за мегават час АД ЕСМ ќе му ја продава електричната енергија од домашното производство на ЕВН Хоме. Државната компанија ...
| | веќе видена | слични

За домаќинствата и за малите потрошувачи, ЕСМ понуди струја по цена од 41 евра за мегават-час, што е за 13,6 проценти повеќе од цената по која сега ја продава, ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ даде понуда на петтиот тендер на ЕВН Хоме за набавка на електрична енергија за периодот јауари-јуни 2022 година. ЕВН Хоме распиша два тендери за набавка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската репрезентација загуби 27:25 од Словенија во првиот натпревар од Европското првенство во ракомет. На почетокот македонските ракометари поведоа 3:0, ...
сите 686 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 353 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 391 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков денес е во прва официјална посета на Македонија, а пред посетата најави нов пристап во разговорите за решавање на спорот меѓу ...
сите 236 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 119 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков при посетата на Скопје порача дека го почитува самоопределувањето на македонските граѓани и употребата на јазиците во Уставот. ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата утре ќе даде препорачана цена за струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: