Демократски сојуз е против договореното меѓу Заев и Гаши за меѓународна истрага за Диво Насеље, Монструм...


Сега правиме анализа на програмските определби и ставови на Алтернатива и на кадровските решенија. Има и спорни точки од договорот меѓу Зоран Заев и Африм ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се по извесно е дека во четврток Македонија нема да ги отпочне преговорите со Европската Унија. Пратеникот на Алтернатива Скендер Реџепи-Зејд, прв од ...
| | веќе видена | слични

Водење на преговорите со Бугарија врз основа на државна платформа и веќе донесената Резолуција во парлманетот и реформа на изборното законодавство со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на „Алтернативната“ Скендер Реџепи-Зејд , прв од потписниците за интерпелација на Владата на Зоран Заев, во изјава за весникот ЛАЈМ вели дека ...
| | веќе видена | слични

Тоа што политичката партија Алтернатива на Африм Гаши доби неколку министерски и заменички места во министерства, како и менаџерски позиции во државни ...
| | веќе видена | слични

Орхан Муртезани, портпаролот на Алетернатива. може слободно да мисли на својот нов политички ангажман, откако повеќе не е управител на транспортната компанија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скендер Реџепи-Зејд прв од потписниците на иницијативата за интерпелација на Владата на Зоран Заев, го заниша и бродот на кој тукушто се качи неговата партија ...
| | веќе видена | слични

Двајца доктори членови на Алтернатива се во игра да го заменат Флорин Бесими од ДУИ откако тој си даде оставка од функцијата директор на Клиничката болница во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 392 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 317 | | | веќе видена

Поранешниот вицепремиер за евронитеграции, Никола Димитров изрази разочараност по однос на македонските преговарачки позиции, бидејќи како што истакна во ...
сите 420 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска се сретна со директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Николче ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на централната манифестација во Охрид на положување на Светиот крст во водите на ...
сите 339 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) соопшти дека според извештајот во периодот од 10 до 16 јануари, регистрирани се 11.123 нови позитивни случаи на Ковид-19 во ...
сите 301 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 278 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократски сојуз е против договореното меѓу Заев и Гаши за меѓународна истрага за Диво Насеље, Монструм...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: