Странска експертиза на судски процеси: За кривичарите фијаско на правната држава


Фијаско на правната држава - вака дел од правниците и ескпертите по кривично право го толкуваат политичкиот договор меѓу Зоран Заев и Африм Гаши со кој дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Претпоставувам дека кога политичарите зборуваат за мониторинг мислат на нешто необврзувачко за нашите судови. Оттаму, не очекувам евентуалното барање од наша ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за МКД.мк адвокатката Ивановска вели дека на „Монструм” нема да донесе ништо ново, туку само ќе ја оживее болката кај родителите што ги загубија ...
| | веќе видена | слични

Ревизија од странство во однос на судски предмети не е компатибилно со нашето судство. Ние сме постојано под мониторинг од Европска заедница, НАТО. Сите ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за правда Агим Нухиу во изјава за Алсат оценува дека очекувањата од спроведувањето на т.н. ветинг во судството, не се на потребното ниво. За ...
| | веќе видена | слични

 Причината зошто ја пролонгира средбата со неговиот колега од земјава Агим Нухиу и директорите на затворите, засега не е позната. Откако Салаху тврдеше дека ...
| | веќе видена | слични

Ревизијата е чист политички договор и нема да донесе ништо ново за случајот „Монструм". Ваков е ставот на оштетените во предметот за петкратното убиство кај ...
| | веќе видена | слични

Секогаш кога политички партии дискутираат судски сучаи во јавноста се покренува голема тема, но и ние и Судскиот совет се изјаснивме дека тоа не е мешање во ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот ден за борба против корупцијата е уште еден повод Судскиот совет да ги повика граѓаните кои имаат сознанија и информации за случаи на корупција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 979 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 461 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странска експертиза на судски процеси: За кривичарите фијаско на правната држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: