Гилберт: Идните пандемии би можеле да бидат посмртоносни


3 копии

Епидемиологот, проф. д-р Драган Даниловски во изјава за „Фактор“ вели дека во Јужна Африка нема оптоварување на здравствениот систем со преполнување на ...
| | веќе видена | слични

Доктор Злате Мехмедовиќ од Здравствениот дом во Скопје во изјава за Канал 5 телевизија вели дека третата бустер доза создава отпорност кога е во прашање сојот ...
| | веќе видена | слични

По завршување на пандемијата на коронавирус, човештвото ќе се соочи со посериозни предизвици од претходно. Тие ќе бидат поврзани со сиромаштија, глад, ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија Британските здравствени власти информираа дека корона-инфекциите со варијантата омикрон во Велика Британија нагло се шират, а премиерот Борис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со доаѓањето на новиот вид, омикрон, главното прашање е колку е позаразен во споредба со другите соеви. Досега омикрон е откриен во 63 земји во светот, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 485 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 190 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков за БГНЕС изјави дека додека траеле разговорите за економијата и инфраструктурата, двете страни разговарале и за теми кои се ...
сите 323 | | | веќе видена

Охрид, 28. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Од недела во недела расте бројот на заболени од сезонски грип во Охрид. Согласно извештајот на Институтот за јавно здравје ...
сите 175 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гилберт: Идните пандемии би можеле да бидат посмртоносни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: