Направени се 1.299 тестирања, регистрирани се 101 нови случаи на КОВИД-19

Во втората недела од декември, односно од 6 до 12 декември, според извештајот на Институтот за јавно здравхе, тестирани се вкупно 17.997 материјали во ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 14. декември 2021 (ИНПРЕС) – Минатата недела регистрирани сe 2.090 нови позитивни случаи на COVID–19 од 34 градови во државата со намалување од 8,1% во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во периодот од 6 до 12 декември, тестирани се вкупно 17.997 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за ...
| | веќе видена | слични

За 2,9 отсто е намалена смртноста од ковид-19 во однос на минатата недела, покажува последниот извештај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) за период од 6 до ...
| | веќе видена | слични

Од 6 до 12 декември по компликации од ковид-19 починаа 66 лица од 20 градови во земјава, со намалување од 2,9% во однос на претходната недела, стои во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 756 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Направени се 1.299 тестирања, регистрирани се 101 нови случаи на КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: