Психолог: Не позајмувајте пари на роднини и пријатели

Старите навики тешко се искоренуваат, но овие пет навистина може лошо да ви влијаат. И обидете се во новата 2022 година да ги отстраните за да бидете посреќни! ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВЕН Потребно ви е време за да може да донесете конечна одлука на деловно поле. Ви недостига личноста со која сте раскинале неодамна и на некој начин сонувате ...
| | веќе видена | слични

Без разлика какво возило управувате, има неколку работи што можете да ги направите за да ги подобрите шансите да излезете од снегот. За почеток, задолжително ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 512 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 445 | | | веќе видена

Интегрираното воено планирање во структурите на НАТО ќе стане многу поедноставно, што ќе го направи регионот полесен за одбрана со пристапувањето на овие две ...
сите 438 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 476 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 352 | | | веќе видена

Бугарската партија Има таков народ (ИТН) на Слави Трифонов, која е дел од владината коалиција, го засилува притисокот врз премиерот Кирил Петков да не го ...
сите 391 | | | веќе видена

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Психолог: Не позајмувајте пари на роднини и пријатели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: