Бочварски: Стоиме на располагање на истрагата за несреќата


3 копии

Истрагата за несреќата на автопатот Струма е при крај и се чекаат заклучоците од вештачењето. Можеби ќе бидат готови и пред Божиќ, изјави заменик-главниот ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Истрагата за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 лица е при крај. Се очекуваат само резултатите од вештачењата – ...
| | веќе видена | слични

Истражните органи не ја отфрлаат можноста дека ознаките на патот не биле соодветни, но според нив, нема никаква причинско-последична врска меѓу несреќата и ...
| | веќе видена | слични

Брзината на македонскиот автобус, кој удри на автопатот Струма, беше прилично неконзистентна и по секоја веројатност надмина 90 км/ч. Тоа значи дека можеби ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 македонски граѓани, меѓу кои и 12 деца, е при крај и се чекаат уште ...
| | веќе видена | слични

Фото: ЕПА-ЕФЕ Истрагата за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа 45 лица, од кои речиси сите од Македонија, е при крај, а шефот ...
| | веќе видена | слични

Тие би можело да бидат готови пред Божиќ, (з.а. на 25 декември), изјави денеска за БНТ шефот на бугарската Националната истражна служба Борислав Сарафов. ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за автобуската несреќа во која минатиот месец загинаа 45 лица на автопатот „Струма“ во Бугарија се ближи кон крајот, со што се очекуваат резултатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 655 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 247 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: Стоиме на располагање на истрагата за несреќата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: