Ковачевски: Членовите на СДСМ ќе бидат одговорни да ја оценат работата на идното партиско раководство


Ковачевски периодот ја претставува својата програма пред раководствата на општинските организации, форумите на жени, членовите на Централниот одбор и ...
| | веќе видена | слични

Офанзивата со навреди и омаловажувања што опозицијата, во првата минута по неговиот избор за претседател на СДСМ, ја презема против Димитар Ковачевски, ги има ...
| | веќе видена | слични

Кој правец ќе го фати најголемата владејачка партија, откако синоќа Димитар Ковачевски и формално застана на чело на социјалдемократите, а многу скоро се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако вчера и официјално го препушти партискиот трон во СДСМ на Димитар Ковачевски, премиерот Зоран Заев наредната недела ќе се повлече и од премиерската ...
| | веќе видена | слични

Новите тела на СДСМ кои треба да се формираат на Конгресот што ќе се одржи во наредните недели, ќе ја разгледаат работата на функционерите на извршната власт и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова беше очекуван исход во СДСМ, имајќи предвид дека претходниот претседател се повлече од членството. Тоа што беше очекувано беше дека членството на партијата ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, новиот претседател на СДСМ, очекувано постигна убедлива предност пред своите двајца противкандидати на вчерашните внатрепартиски избори, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ, Венко Филипче, со пофално слово за досегашниот лидер на владејачката партија и премиер во заминување Зоран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Единствена точка на дневен ред на денешната седница е избор на новата Влада која ќе ја предводи претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски. Пратениците го ...
сите 178 | | | веќе видена

Од ВМРО-Народна партија во соопштение до јавноста велат дека со внимание го следат моралниот пад на министерот Никола Димитров.„Во македонската 30-годишна ...
сите 240 | | | веќе видена

ЕКИПА во Дебрецин , Стеван Цаневски Македонија и Црна Гора ќе излезат на мегдан во „Феникс арена“ во Дебрецин, во битка во рамките од второто коло од А групата ...
сите 575 | | | веќе видена

Бугарскиот амбасадор во Вашингтон Тихомир Стојчев се уште не одговорил на писмото што 13 американски конгресмени му го испратија во ноември минатата година, а ...
сите 665 | | | веќе видена

Директорот на „Фајзер“, Алберт Бурла, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и вели дека со тоа што неодамна прележал корона, тој има одличен имунитет, па не е ...
сите 797 | | | веќе видена

Предлогот за составот на новиот владин кабинет кој го достави мандатарот, Димитар Ковачевски, во следните два дена ќе биде пред пратениците во македонскиот ...
сите 221 | | | веќе видена

Секој месец нова кризна состојба со СДСМ. Откако целата измината година експертите предупредуваа за енергетска и топлинска криза, додека извесен период од БЕГ ...
сите 406 | | | веќе видена

Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Членовите на СДСМ ќе бидат одговорни да ја оценат работата на идното партиско раководство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: