Деспотовски: Ќе ги повикам Ковачевски и Ременски заедно онлајн да ги претставиме програмите


„Ќе ги повикам Димитар Ковачевски и Фросина Ременски во партијата сите заедно, преку интернет, сите тројца заедно да ги претставиме програмите за лидер на ...
| | веќе видена | слични

Офанзивата со навреди и омаловажувања што опозицијата, во првата минута по неговиот избор за претседател на СДСМ, ја презема против Димитар Ковачевски, ги има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако вчера и официјално го препушти партискиот трон во СДСМ на Димитар Ковачевски, премиерот Зоран Заев наредната недела ќе се повлече и од премиерската ...
| | веќе видена | слични

Новите тела на СДСМ кои треба да се формираат на Конгресот што ќе се одржи во наредните недели, ќе ја разгледаат работата на функционерите на извршната власт и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова беше очекуван исход во СДСМ, имајќи предвид дека претходниот претседател се повлече од членството. Тоа што беше очекувано беше дека членството на партијата ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, новиот претседател на СДСМ, очекувано постигна убедлива предност пред своите двајца противкандидати на вчерашните внатрепартиски избори, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ, Венко Филипче, со пофално слово за досегашниот лидер на владејачката партија и премиер во заминување Зоран ...
| | веќе видена | слични

Ништо ново во ВМРО-ДПМНЕ. Во Белата плата ништо не се менува. Опозициската партија на конгрес, на кој се беше однапред познато, како наследник на Христијан го ...
| | веќе видена | слични

Двете најголеми политичи партии во земјава СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ вчера ги избраа своите лидери на партии. СДСМ со 37.649 гласови го избра Димитар Ковачевски за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 542 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека Петков морал да ни каже дека немало бугарски фашизам во Бугарија и дека немало фашистички режим ...
сите 131 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во близина на трговскиот центар „Сити мол“ ...
сите 99 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за ...
сите 408 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Ќе ги повикам Ковачевски и Ременски заедно онлајн да ги претставиме програмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: