МУКАЕТОВ ЗА СРПСКИ НЕДЕЛНИК: Успехот се мери со квалитетот, но и со солидарноста и со задоволството на луѓето

Алкалоид во последните 20 години најмногу инвестираше во сегментот развој и производство на фармацевтски производи, како и во детската козметика и во чаевите. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Покрај бројните предизвици во време на глобална криза, “iGaming” индустријата продолжи да бележи исклучителен раст. Во последниот период, една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Николета Синадинова и Ивана Бакрачевска веќе четири години заедно раскажуваат една успешна приказна на пазарот на маркетинг. И двете се основачи и сопственички ...
| | веќе видена | слични

Контего е приватна компанија која претставува центар за чување и менаџирање на документи во хартиена и дигитална форма која има сертифицирани пет ИСО ...
| | веќе видена | слични

Oбидете се да помислите на најуспешните луѓе за кои сте слушале. Додека го правите тоа, размислете колку пати тие требало да одат нагоре-надолу за да стигнат ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на решението што го нуди BtoBet, кое е фокусирано на самиот играч и прилагодено за сите канали, успешно ги задоволивме потребите на нашите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер, Кирил Петков при посетата на Скопје порача дека го почитува самоопределувањето на македонските граѓани и употребата на јазиците во Уставот. ...
сите 555 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 172 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 353 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 357 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден (17.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за ...
сите 539 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МУКАЕТОВ ЗА СРПСКИ НЕДЕЛНИК: Успехот се мери со квалитетот, но и со солидарноста и со задоволството на луѓето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: