МУКАЕТОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА СРПСКИ ,,НЕДЕЉНИК”: ,,Алкалоид” со посветеност и инвестиции денес е шеста фармацевтска индустрија во ЈИЕ

Време зa читање: 5 минути ,,Континуираните инвестиции, како и посветеноста на растот и на одржливиот развој придонесоа за она што е денес „Алкалоид“ – шеста ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со месечно производство 2.000 тона жичани производи, компанијата „Брако“ е меѓу лидерите во регионот, соопшти компанијата и додаде дека од почетните 200 тона ...
| | веќе видена | слични

Интервју на Живко Мукаетов, генерален директор и претседател на УО на „Алкалоид“, за српскиот магазин “Недељник”. Современи производствени погони, најнови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 841 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МУКАЕТОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА СРПСКИ ,,НЕДЕЉНИК”: ,,Алкалоид” со посветеност и инвестиции денес е шеста фармацевтска индустрија во ЈИЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: