Бреинстер влегува и во формалното образование преку ново-акредитираниот Бреинстер Некст колеџ


Етаблираниот лидер во неформалното образование – Бреинстер, кој преку своите академии, курсеви и обуки во последниве 6 години успешно им помогна на над 10.000 ...
| | веќе видена | слични

Веќе втора година Скопје Метрополитен Колеџ им овозможува на македонските студенти да бидат дел од големото семејство на Лондон Метрополитан Универзитетот и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги додели стипендиите „Борис Трајковски“, за академската 2021/2022 година, за студии од втор циклус за Пан-европската ...
| | веќе видена | слични

ЕДУФРОНТ во најава на нови уписи со бесплатни денови за запознавање со дигиталните патеки Во пресрет на уписите за новите програми Digipath за програмирање, ...
| | веќе видена | слични

Жените и девојките до 29 годишна воздраст кои спаѓаат во ризична категорија, односно се невработени, самохрани мајки или имаат здравствени проблеми, имаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1049 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 484 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 272 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 240 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бреинстер влегува и во формалното образование преку ново-акредитираниот Бреинстер Некст колеџ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: