Жителите на Сирково за утре најавија протест, бараат приклучок кон брзиот пат Градско-Прилеп


 За утре повторно е најавен протест со барање до Министерство за транспорт и врски и Јавното претпријатие за државни патишта, за приклучок на селото Сирково ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жителите на седум струшки села, кои гравитираат на потегот кон граничниот премин Ќафасан, со 30 минутна блокада на магистралниот пат Струга – Ќафасан искажаа ...
| | веќе видена | слични

Жителите од околните струшки села преку протест и блокирање на магистралниот пат Струга –Ќафасан бараат реконструкција на овој патен правец кој е поврзан со ...
| | веќе видена | слични

Жителите на скопските села Грчец и Крушопек денеска протестираа пред наплатниот пункт на ЕВН во населбата Ѓорче Петров, каде ги пречека кордон од полициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните денеска излегоа на протест во кој побараа да се санира патот од Струга до граничниот премин Ќафасан, објави ТВ 21 . Жителите велат дека на овој патен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Патот до граничниот премин Ќафасан е полн со дупки, небезбеден и претставува „црна точка“ која одзема човечки животи и предизвикува многу сообраќајни незгоди, ...
| | веќе видена | слични

Жителите од струшките села денеска го блокираа магистралниот пат Струга – Ќафасан и побараа тој да се реконструира. Патот е во многу лоша состојба, иако ...
| | веќе видена | слични

Тврдат дека секоја година добиваат ветување за реконструкција на овој патен правец, но добивале само лошо санирање на дупките, кои се небезбедни за сообраќај. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 388 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 258 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 290 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на Сирково за утре најавија протест, бараат приклучок кон брзиот пат Градско-Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: