Германија планира да воведе задолжителна вакцинација за некои работни места

Идната германска влада сака од 16 март да ги направи вакцините против коронавирус задолжителни за сите вработени во болниците, домовите за стари и изнемоштени ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Граѓаните кои се над 60-годишна возраст и иако се вакцинирани, но поминале седум месеци и не примиле трета доза, од денеска се сметаат за невакцинирани и нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 4.000 чешки антиваксери денеска продефилираа низ центарот на Прага во знак на протест против задолжителната вакцинација воведена за лицата над 60 години ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Децата на возраст од пет до 11 години во Холандија ќе почнат да добиваат покана за примање вакцина против Ковид-19 од втората половина на јануари 2022 година, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Парламентот на Ерменија денеска усвои закон кој ќе им овозможи на работодавачите да отпуштаат работници кои одбиваат да дадат доказ за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични

Вакцините против коронавирусот стануваат задолжителни во Чешка за луѓето над 60 години. Мерката ќе стапи на сила од 1 март следната година, стои во уредба на ...
| | веќе видена | слични

Бундестагот ја одобри одлуката за задолжителна вакцинација на здравствените работници. Долниот дом на германскиот парламент усвои нацрт-закон со кој се бара ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 420 | | | веќе видена

Историјата ставена во втор план, со фокус на градење на добрите односи меѓу граѓаните на Северна Македонија и Бугарија, зајакнување на соработката во повеќе ...
сите 529 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 249 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 361 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 282 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена

Нов блок во РЕК не работи, за народот нема парно зашто за власта има тендери и криминал, изјави Стевче Антовски, член на Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 152 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија планира да воведе задолжителна вакцинација за некои работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: