Доколку ЕСМ не обезбеди струја, после Нова Година не очекува раст на цената од 30 до 50%


На последната владина седница, Владата ја утврди Предлог – одлуката за распределба на средствата, со што ќе се обезбедат финансии за справување со енергетската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Според информациите до кои дојде Телма, ЕСМ ќе ја продава произведената електрична енергија за 41 евро наместо досегашните 36,1 ...
| | веќе видена | слични

Енергетската ефикасност може да биде победничка варијанта за домаќинствата, стопанството, но и за државните институции во услови кога земјата е под удар на ...
| | веќе видена | слични

Оваа криза е несомнен показател дека секторот бара големо внимание и навремено, долготрајно планирање и антиципација на движењата во енергетскиот сектор, сѐ со ...
| | веќе видена | слични

Комбинатот се очекува да стартува со работа во текот на следната недела, велат Електрани на Македонија. „Мазутот се доставува со секојдневна динамика според ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија предводена од СДСМ и ДУИ, со огромна леснотија не убедуваат дека се é под контрола во енергетиката. Со огромна леснотија ја лажат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров беше гостин во емисијата „360 степени“ емитувана на 14.1.2022 година (петок), при ...
сите 244 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Црна Гора е вториот противник на Македонија на Европското првенство, средба за која селекторот Кирил Лазаров направи две измени во составот ...
сите 530 | | | веќе видена

АД ЕСМ ги поздравува мерките кои ги преземаат Владата на Р. Северна Македонија и РКЕ за надминување на кризата со снабдување со електрична енергија и на ...
сите 541 | | | веќе видена

Американските конгресмени кои побараа Бугарија да го тргне ветото од македонските евроинтеграци, останаа без одговор. Бугарскиот амбасадор во САД, Тихомир ...
сите 613 | | | веќе видена

Директорот на „Фајзер“, Алберт Бурла, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и вели дека со тоа што неодамна прележал корона, тој има одличен имунитет, па не е ...
сите 754 | | | веќе видена

Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку ЕСМ не обезбеди струја, после Нова Година не очекува раст на цената од 30 до 50%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: