ЖЕЛБА МИ Е ДА СЕ ПРИЈАВАТ ПОВЕЌЕ ЖЕНИ МЕНАЏЕРИ Драгана Чифлиганец ќе зборува за учењето низ пракса

Ако сме завршиле школо и имаме добра идеја, тоа само по себе не е доволно за успех. Патот до успехот е долг и има многу препреки. Успехот има многу елементи, ...
| | веќе видена | слични

Дел од компаниите кои котираат на берза не можат да стигнат и да ги применат барањата кои Македонска берза ги има со новиот Кодекс за корпоративно управување и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стопанската комора, поддржана од 20 свои реномирани членки, кои што се меѓу најголемите економски чинители во земјата, бара од Македонска берза да се одложи ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора бара од Македонска берза да се одложи до 2023 година спроведувањето на новите правила за котација и кодексот за корпоративно управување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Стопанската комора во иницијатива потпишана од компании кои се котирани на берзата апелираат Кодексот за котација на Берза да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонска берза АД и Стопанската комора на Македонија разменија официјални дописи во однос на на Одлуката за измени и дополнувања на Правилата за котација на ...
| | веќе видена | слични

Никогаш повеќе од Стопанската комора нема да испратат свој бизнисмен во владата за да биде малцинство, изјави Бранко Азески, претседател на Стопанската комора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Дефинитивно е јасно кои се селекциите кои се пласираа од 13-тото до 22-рото место на Европското првенство во ракомет во Унгарија и во Словачка. Македонија ...
сите 341 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

СДСМ реагира по средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со бугарскиот премиер, Кирил Петков. „Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги ...
сите 97 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 36 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЖЕЛБА МИ Е ДА СЕ ПРИЈАВАТ ПОВЕЌЕ ЖЕНИ МЕНАЏЕРИ Драгана Чифлиганец ќе зборува за учењето низ пракса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: