Арсовска: До 31 јануари ќе бидат исчистени дивите депонии

4 копии
2 копии

Кога и како ќе најде решение за огромните купишта смет во Тетово новата локална самоуправа е прашање кое го поставуваат жителите на градот. Веќе втор месец ...
| | веќе видена | слични

Државниот Инспекторат за градежништво и урбанизам (ДИГУ) се прогласи за ненадлежен за случајот на истурен мазут и диви депонии на градилиштето на Сончев град ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на кампањата детектирани беа над 120 диви депонии во Скопје. Сега до овој момент имаме исчистено над 30 и тоа целосно, а во истата фаза поставуваме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 844 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 438 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 256 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 276 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 213 | | | веќе видена

Вчера во 18:20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај с. Колари, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска: До 31 јануари ќе бидат исчистени дивите депонии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: