Во Италија стапија на сила построги мерки против коронавирусот

4 копии

Кристијан Хејдел е многу влијателен во таборот на бундеслигашот Мајнц, а спортскиот директот со колоритен прекар „Дон“ како што го нарекуваат навивачите донесе ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со пандемијата на коронавирус продолжува да прави големи проблеми ширум светот. Владата на Канада донесе одлука за забрана за влез во земјата на ...
| | веќе видена | слични

Од денеска (6 декември) во ресторани, во кина или на спортски настани во Италија ќе можат да влегуваат само лица кои имаат докази дека се вакцинирани или го ...
| | веќе видена | слични

Во Италија од денеска почнува да важи супер зелен сертификат, документ кој ќе го поседуваат вакцинираните или оние кои прележале Ковид 19. Со новите мерки, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 542 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 101 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 435 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за ...
сите 413 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ денес се сретна со амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Мери Брнз. На средбата се ...
сите 296 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија стапија на сила построги мерки против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: