Во Италија стапија на сила построги мерки против коронавирусот

4 копии

Кристијан Хејдел е многу влијателен во таборот на бундеслигашот Мајнц, а спортскиот директот со колоритен прекар „Дон“ како што го нарекуваат навивачите донесе ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со пандемијата на коронавирус продолжува да прави големи проблеми ширум светот. Владата на Канада донесе одлука за забрана за влез во земјата на ...
| | веќе видена | слични

Од денеска (6 декември) во ресторани, во кина или на спортски настани во Италија ќе можат да влегуваат само лица кои имаат докази дека се вакцинирани или го ...
| | веќе видена | слични

Во Италија од денеска почнува да важи супер зелен сертификат, документ кој ќе го поседуваат вакцинираните или оние кои прележале Ковид 19. Со новите мерки, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 396 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 292 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 175 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија стапија на сила построги мерки против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: