Во Сенегал регистриран првиот случај на сојот Омикрон


7 копии

По завршувањето на пандемијата на коронавирусот, човештвото ќе се соочи со посериозни предизвици од претходно. Тие ќе бидат поврзани со сиромаштија, глад, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Велика Британија, пријавени се уште 1576 случаи на варијантата омикрон, со што вкупниот број на заразени со овој сој се искачи на 4713. Вчера во таа земја ...
| | веќе видена | слични

Доктор Злате Мехмедовиќ од Здравствениот дом во Скопје во изјава за вели дека третата бустер доза создава отпорност кога е во прашање сојот омикрон, како и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Д-р Злате Мехмедовиќ од Здравствениот дом Скопје смета дека, иако е рано, идно сценарио за четврта доза вакцина против коронавирусот сепак постои. „Третата ...
| | веќе видена | слични

Постојат не само можности за примање четврта доза, туку и можности за бустер доза која ќе биде адаптирана на омикрон варијантата, предупреди д-р Злате ...
| | веќе видена | слични

Можно е новиот сој на коронавирусот веќе да е увезен во Македонија. Од Институтот за јавно здравје не ја исклучуваат оваа можност, но тврдат дека се уште нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 648 | | | веќе видена

Со внимание ја проследив онаа провладина хајка и разглобувањето до најситните детали околу моето тестирање за ковид, надополнето со многу политика. Веројатно ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Сенегал регистриран првиот случај на сојот Омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: