ХРВАТСКАТА ВЛАДА ГИ ОДМРЗНУВА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА - од утре тие ќе се формираат слободно и се очекува да бидат пониски

Хрватска ги одмрзнува цените на горивата во таа земја, откако беа замрзнати два месеци. На одржаната седница на Владата, утрово, хрватскиот премиер рече дека о ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
12 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 429 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 338 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХРВАТСКАТА ВЛАДА ГИ ОДМРЗНУВА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА - од утре тие ќе се формираат слободно и се очекува да бидат пониски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: