За да продолжат со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата Заев е спремен да ја плати секоја цена


Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена .За да не запрат ...
| | веќе видена | слични

-Комуникација помеѓу двете политички партии е неопходна, мора да има. Овој процес на поларизација мора да се намалува, за жал мислам дека се отиде предалеку. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Она што е суштина во тој програмски документ кој што ќе стане денес и достапен за јавноста, планираме да го преведеме покрај македонски да го има и на ...
| | веќе видена | слични

„Значи идејата е да ги поставиме основните 16 точки по кои што планираме да се развива Македонија. И кога ќе го видите првата или основна линија во целиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното гостување на потпретседателот Николоски во Утрински брифинг истакна дека потребен е нов договор и општ консензус, нов договор кои ќе значи и ниски ...
| | веќе видена | слични

Она што е суштина во програмскиот документ, кој ќе биде преведен на повеќе јазици, е да ги поставиме основните 16 точки по кои сметаме дека треба да се развива ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во денешното гостување во радио подиумот на Лидер зборуваше за сите актуелни теми, како и за можниот датум ...
| | веќе видена | слични

Според него за ова има документација.-Тоа е вистината. Но, очигледно е ова направено на одење. Некако тивко, што кажува дека се обидуваат да ќарат на одење и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 395 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 353 | | | веќе видена

За првпат Советот за безбедност на Обединетите нации ќе се занимава и со актуелниот конфликт меѓу Украина и Русија. Американскиот претседател Џо Бајден уште ...
сите 862 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 305 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Северна ...
сите 125 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За да продолжат со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата Заев е спремен да ја плати секоја цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: