Падот на биткоин го поттикна Ел Салвадор да купи 150 биткоини

Време зa читање: 6 минути Малку луѓе имаат моќ да ги контролираат пазарите со еден твит – шефот на Tesla (TSLA) Илон Маск веројатно е на врвот на таа листа. На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пазарот на криптовалути уште „еден ден по ред“ е во црвено, т.е. и денес бележи пад на пазарната капитализација од цели 5,6 отсто, што во моментов изнесува ...
| | веќе видена | слични

На почеток на декември Независната угостителска комора (НУК) во Македонија прилично агресивно ја претстави својата иницијатива со која со помош на криптовалути ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Заменик-претседателот на Беркшир Хатавеј, Чарли Мангер, десната рака на Ворен Бафет, вели дека Кина ја направила вистинската работа ...
| | веќе видена | слични

Една од главните светски економски теми последниве неколку недели се финансиските проблеми на кинескиот гиган за недвижнини Евергранд. Во вторникот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Репрезентацијата на Македонија денес го игра последниот натпревар на ова Европското првенство, а противник ќе ни биде селекцијата на Данска. Данска веќе го ...
сите 733 | | | веќе видена

Владата на заевизмот на чело со пиунот Ковачевски молчат и не откриваат какви преговори водат со Бугарија. Имаме молк од владата на заевизмот за содржината на ...
сите 305 | | | веќе видена

Во Собранието на Македонија во тек е вториот ден од дискусиите за новата Влада. Во моментов пратениците се на пауза, при што претседателот на Собранието Талат ...
сите 441 | | | веќе видена

Во однос на неиспорачана топлинска енергија, ниту еден киловат час од оваа неиспорачана топлинска енергија нема да им биде фактуриран на потрошувачите кога ќе ...
сите 374 | | | веќе видена

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал со лесна победа над Маркос Жирон го започна натпреварувањето на Австралија Опен. Надал славеше убедливо со 3:0 по сетови (6:1, ...
сите 856 | | | веќе видена

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме ...
сите 484 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржи првата седница на новоизбраниот состав на Владата со која ќе претседава премиерот Димитар Ковачевски. ...
сите 178 | | | веќе видена

Од почетокот на јануари 2022 година до вчера, за 16 дена, бројот на активни случаи се зголемил за над 11.000. Ако на 31 декември 2021 година, бројот на активни ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падот на биткоин го поттикна Ел Салвадор да купи 150 биткоини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: