ВМРО-ДПМНЕ: Инфлацијата ја зголемува сиромаштијата


Комбинатот се очекува да стартува со работа во текот на следната недела, велат Електрани на Македонија. „Мазутот се доставува со секојдневна динамика според ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата на Македонија предводена од СДСМ и ДУИ, со огромна леснотија не убедуваат дека се é под контрола во енергетиката. Со огромна леснотија ја лажат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Се полнат складиштата на мазут во ТЕЦ Неготино со количини за стартување на термоцентралата и континуирано производство на електрична енергија во следниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се полнат складиштата на мазут во ТЕЦ „Неготино“ за стартување на термоцентралата и производство на струја. Комбинатот се очекува да стартува со работа во ...
| | веќе видена | слични

Најавите за обезбедување на 900 илјади тони јаглен за потребите на РЕК Битола доби и второ продолжение во режија на владата на Македонија. Според кое секоја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од партијата велат дека ЕЛЕМ сегашен ЕСМ е претворен во загубар кој не може да ги произведе ниту елелемнтарните количини струја, а МЕПСО освен што е загубар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата предводена од СДСМ и ДУИ, со огромна леснотија ја лажат македонската јавност дека имаме и ќе имаме сопствено производство на електрична енергија во ...
| | веќе видена | слични

Со огромна леснотија ја лажат македонската јавност дека имаме и ќе имаме сопствено производство на електрична енергија во следната година, па дури одат до таму ...
| | веќе видена | слични

Сред енергетска криза и кога зимата почна да ги покажува забите почна да се полнат складиштата на мазут во ТЕЦ Неготино за стартување на термоцентралата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Марко Мишевски и на овој европски шампионат имаше значајна улога во играта во одбрана. Ракометарот на Вардар даде свој придонес, но севкупниот впечаток сепак е ...
сите 585 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 406 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 427 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и ...
сите 333 | | | веќе видена

Полициски службеници Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода вчера во 17:50 часот го лишиле од слобода Д.К.(33) од Скопје ...
сите 544 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков одржаа заедничка прес-конференција ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Инфлацијата ја зголемува сиромаштијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: