ВМРО-ДПМНЕ: За да продолжат тендерите и богатењето на кланост на власт, Заев е подготвен да потпише се што ќе му се стави на маса


„Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена“, се наведува во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Алберт Муслиу политичкиот аналитичар денеска во вестите во Телма телевизија во врска со пораките на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од вчерашниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ништо ново во ВМРО-ДПМНЕ. Во Белата плата ништо не се менува. Опозициската партија на конгрес, на кој се беше однапред познато, како наследник на Христијан го ...
| | веќе видена | слични

Тоа што во следниот период треба да се види на дело се пораките упатени до нивните членства и народот откако беа избрани за претседатели, Димитар Ковачевски на ...
| | веќе видена | слични

Ден по изборот на Ковачевски и Мицкоски се отвора прашањето дали освен теоретски, ќе има и во пракса промени во делувањето на власта и опозицијата. И покрај ...
| | веќе видена | слични

Што може ново да понуди политичарот без став Мицкоски, кој изминатиот период покажа дека знае само да блокира и кочи се што е во интерес на граѓаните, дека е ...
| | веќе видена | слични

Заев веројатно ќе му помага на Ковачевски, но не верувам дека ќе се меша во неговата работа, вели Стефан Богоев, член на ИО на СДСМ, поранешен градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Дали суштински ќе се промени нешто во политичкиот живот по партиските избори во двете најголеми партии во земјава, прашавме политичари и аналитичари, откако ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски стана нов лидер на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ го „круниса“ Мицкоски. Едните повикуваат на обединување, други на предвремени парламентарни избори. Кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани, крајот на 2021 го завршивме со прогласување на ...
сите 294 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 298 | | | веќе видена

Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: За да продолжат тендерите и богатењето на кланост на власт, Заев е подготвен да потпише се што ќе му се стави на маса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: