ПОЛИТИЧКА ТРГОВИЈА ЗАЕВ – ГАШИ: Добриот трговец со пипер и бостан во младоста, на зрели години, прескапо ја плати Алтернатива во власта


Премиерот во заминување Зоран Заев, кој во едно интервју се пофали дека бил добар трговец со пипер и бостан уште во младоста, на зрели години и на заминување ...
| | веќе видена | слични

Малите партии го реафирмираат барањето за промена на изборниот модел – една изборна единица – во пресрет на гласањето со нов владин кабинет. Бараат измените на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Собранието се одржала средба меѓу претставниците на помалите политички парламентарни партии, на која било заклучено тие да бараат, при преговорите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Павле Трајанов, лидер на Демократски сојуз вели дека откако ќе се формира влада помалите партии никој ништо не ги прашува.– Во јавноста е познато дека големите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Големите партии прават концепт да го искористат потенцијалот на малите партии, а по изборите ги маргинализираат, вели пратеникот Павле Трајанов од ...
| | веќе видена | слични

Тој смета дека големите партии треба да ги надминат меѓупартиските дискредитации оти тоа се одразува врз државата со поларизираност на населението. Трајанов ...
| | веќе видена | слични

Помалите партии на изборите губат од 100 до 120 ијади гласови. Идејата е Македонија да биде една изборна единица и така да се надмине еднопартискиот систем. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Трајанов од Демократски сојуз одамна инсистира да се промени изборниот модел во земјава и да се оди на една изборна единица со отворени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во текот на вториот ден од собраниската седница за избор на влада, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и потпретседател на партијата Александар Николоски реплицираше на ...
сите 342 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИТИЧКА ТРГОВИЈА ЗАЕВ – ГАШИ: Добриот трговец со пипер и бостан во младоста, на зрели години, прескапо ја плати Алтернатива во власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: