ЗАЕВ НА ЗАМИНУВАЊЕ: Ќе направам се за решение со Бугарија, a потоа лично мислам дека е неизвесно, затоа што и во ЕУ ме знаат каков сум


Скопје смета дека сега е најпозитивниот момент да се најде решение со Софија и затоа не треба да се пропушти, бидејќи секое пролонгирање ги намалува шансите за ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии
2 копии

Новоизбраниот премиер на Бугарија Кирил Петков изјави дека кога првата задача кога ќе ја преземе премиерската функција ќе му биде да се запознае со состојбата ...
| | веќе видена | слични

Со 134 гласа „за“ и 104 „против“, бугарскиот парламент ја избра владата на чело со Кирил Петков од „Продолжуваме со промената“. Петков ги претстави борбата ...
| | веќе видена | слични

Народното собрание го избра за премиер Кирил Петков, лидер на „Продолжуваме со промената“, јави репортерот на БГНЕС. Кабинетот на Петков ја презема државата со ...
| | веќе видена | слични

Почна вонредната седница на Националното собрание на која ќе се избира премиер на Бугарија и ќе се гласа за предложениот состав на новата коалициска влада. За ...
| | веќе видена | слични

По две технички, Бугарија со политичка влада која треба да ја предводи земјата во наредните четири години. Лидерот на најголемата политичка партија во новиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАЕВ НА ЗАМИНУВАЊЕ: Ќе направам се за решение со Бугарија, a потоа лично мислам дека е неизвесно, затоа што и во ЕУ ме знаат каков сум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: