ЗА ДОГОВОРОТ СО АЛТЕРНАТИВА: ЛДП очекува Заев да ги информира за малиот коалициски партнер што доби голем дел од колачот на власта


Либерално демократската партија која е коалиционен партнер на СДСМ очекува премиерот Зоран Заев да ги информира сите коалициски партнери за договорот со ...
| | веќе видена | слични

Малите партии го реафирмираат барањето за промена на изборниот модел – една изборна единица – во пресрет на гласањето со нов владин кабинет. Бараат измените на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Собранието се одржала средба меѓу претставниците на помалите политички парламентарни партии, на која било заклучено тие да бараат, при преговорите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Павле Трајанов, лидер на Демократски сојуз вели дека откако ќе се формира влада помалите партии никој ништо не ги прашува.– Во јавноста е познато дека големите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Големите партии прават концепт да го искористат потенцијалот на малите партии, а по изборите ги маргинализираат, вели пратеникот Павле Трајанов од ...
| | веќе видена | слични

Тој смета дека големите партии треба да ги надминат меѓупартиските дискредитации оти тоа се одразува врз државата со поларизираност на населението. Трајанов ...
| | веќе видена | слични

Помалите партии на изборите губат од 100 до 120 ијади гласови. Идејата е Македонија да биде една изборна единица и така да се надмине еднопартискиот систем. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Трајанов од Демократски сојуз одамна инсистира да се промени изборниот модел во земјава и да се оди на една изборна единица со отворени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 420 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 339 | | | веќе видена

Историјата ставена во втор план, со фокус на градење на добрите односи меѓу граѓаните на Северна Македонија и Бугарија, зајакнување на соработката во повеќе ...
сите 322 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 386 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 277 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 226 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ДОГОВОРОТ СО АЛТЕРНАТИВА: ЛДП очекува Заев да ги информира за малиот коалициски партнер што доби голем дел од колачот на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: