Фаучи: Сознанијата за Омикрон „донекаде охрабрувачки“


Можно е новиот сој на коронавирусот веќе да е увезен во Македонија. Од Институтот за јавно здравје не ја исклучуваат оваа можност, но тврдат дека се уште нема ...
| | веќе видена | слични

Микробиолозите не се изненадени од новата мутација на вирусот. Очекуваме дополнителни мутации. Кога ќе погледнете колку мутации има во овој сој, тоа се повеќе ...
| | веќе видена | слични

Матичните лекари забележуваат наплив на пациенти во последните денови, но се уште не се знае дали вирусот е омикрон, бидејќи во Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон утринава потврди дека едно лице починало како последица на заразување со Омикрон сојот на корона вирусот. Веста доаѓа откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската репрезентација загуби 27:25 од Словенија во првиот натпревар од Европското првенство во ракомет. На почетокот македонските ракометари поведоа 3:0, ...
сите 686 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков при посетата на Скопје порача дека го почитува самоопределувањето на македонските граѓани и употребата на јазиците во Уставот. ...
сите 512 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 353 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 393 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фаучи: Сознанијата за Омикрон „донекаде охрабрувачки“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: