Зошто Руси доаѓаат на вакцинирање во Србија, Хрватска и други земји?

Падот на имунизацијата и потребата од дополнителна бустер вакцина повторно предизвикуваат сомнеж за ефикасноста на вакцината. Погрешно! Најважна работа при ...
| | веќе видена | слични

Александра Ефремова, Македонско здружение на млади правници Бездржавјанството како феномен и проблем е појава која зазема глобални рамки. Според статистиките ...
| | веќе видена | слични

Анализирањето на напредокот според нивоата на приходи на земјите ги истакнува разликите во светот: повеќето од администрираните дози биле во земји со повисоки ...
| | веќе видена | слични

Неподготвеноста да се нишани и погоди вирусот преку вакцинација, ја пролонгира нашата „биатлонска“ трка. Пишува Тони Поповски За справување со новиот сој ...
| | веќе видена | слични

„ Најважната задача кое едно општество треба да ја исполни за своите граѓани е заштитата на здравјето на луѓето, како највисоко човеково право. Целокупниот ...
| | веќе видена | слични

Иако широкораспространетата вакцинација против ковид-19 останува главен приоритет, појавата на варијантата омикрон покажува дека се потребни дополнителни линии ...
| | веќе видена | слични

Првичната реакција на многу влади во светот за забрана на влез за патници од Јужна Африка и соседните држави по појавата на новиот сој на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација Вакцина-дипломатијата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мартин Велковски е играчот што ја доби улогата на замена за повредениот Кире Лазаров, голем товар на грбот на ракометарот на Еурофарм Пелистер. Слично како и ...
сите 558 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 393 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 379 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Германската министерка за Европа, Ана Лурман која по вчерашната посета на Скопје, денеска престојува во Тирана, на прес-конференција рече дека Германија е ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Руси доаѓаат на вакцинирање во Србија, Хрватска и други земји?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: