Стефковски: На ВМРО ДПМНЕ му е потребно ова раководство


9 копии

На Македонија ѝ треба нов договор, кој ќе го отелотвори заедничкиот патриотизам. Новиот договор ќе значи враќање на надежта, напредок и принципи. Новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Може ќе има заостанувања, ќе има и луѓе кои нема секогаш да се согласуваат со секоја одлука што ќе ја донесеме, знам дека нема да можеме да го решиме секој ...
| | веќе видена | слични

Преродба на државата и на партијата, реални, суштински промени и нов концепт – општествен договор (консензус) меѓу сите чинители за т.н. заеднички патриотизам ...
| | веќе видена | слични

На вонредни внатрепартиски избори и на конгрес, двете најголеми политички партии во земјава СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ вчера избраа лидери на партиите. Димитар ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ после 17-тиот Конгрес излегува како обединета партија со јасен концепт и визија за Македонија. Истовремено ВМРО-ДПМНЕ ќе биде стожерот околу кој ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 488 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 422 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стефковски: На ВМРО ДПМНЕ му е потребно ова раководство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: