Претседателот на Стопанската комора на Македонија и копретседател на Коморскиот инвестициски форум Бранко Азески учествуваше на меѓународниот саем во Тирана


Коморскиот инвестициски форум од 6-те земји на Западен Балкан (КИФ ЗБ6) организираше заедничко претставување на 30 мали и средни компании (МСП) од шесте земји ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје во следните четири дена е домаќин на Неделата на Централно европскиот договор за слободна трговија – ЦЕФТА 2021 , на која, како што е најавено ќе ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу говорниците на Неделата на ЦЕФТА „15 YEARS MAKING TRADE HAPPEN“, како што е најавено, во четврток на 16 декември 2021 година се министерот за економија, ...
| | веќе видена | слични

На која, како што е најавено ќе присуствуваат високи функционери од ЦЕФТА страните, деловни претставници, дипломати и претставници на ЕУ и други меѓународни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Западен Балкан не е богата област. Ние живееме во економии во развој, а економиите во развој не го прават менталното здравје приоритет“, ова вчера го посочи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионалната канцеларија за младинска соработка – (RYCO), Државниот министер за млади и деца на Албанија и Министерството за образование и спорт на Албанија го ...
| | веќе видена | слични

Предизвиците за менталното здравје на младите луѓе од земјите на Западен Балкан се бројни, тема што се’ повеќе привлекува внимание, а во Тирана на едно место ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното гостување во Телевизија 24 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со членството во ЕУ, истакна дека од ЕУ не треба да се ...
сите 269 | | | веќе видена

Многу ме разочара што додека студирав на Харвард и додека зборувавме за Латинска Америка, мојот професор додека зборуваше рече дека и во тој дел од светот се ...
сите 575 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, во своето гостување во емисијата ,,Што не е јасно?” на ТВ Алфа ја коментираше новата избрана влада која ќе биде ...
сите 344 | | | веќе видена

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал при Регионален центар Запад денеска запленија 30 килограми свежа риба кај албански државјанин на ...
сите 241 | | | веќе видена

Денеска, 17.01.2022 година со почеток во 20:00 часот се одржа првата седница на Главниот координативен кризен штаб за справување со пандемијата предизвикана од ...
сите 118 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во крајните североисточни делови облачно со слаб снег. Попладне претежно сончево. Ќе дува ...
сите 260 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Стопанската комора на Македонија и копретседател на Коморскиот инвестициски форум Бранко Азески учествуваше на меѓународниот саем во Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: