Во Сенегал регистриран првиот случај на сојот Омикрон

Здравствените власти на Нов Зеланд покренаа истрага откако мажот наводно се вакцинирал против ковид-19 до 10 пати во еден ден, објавија локалните медиуми. Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маж од Нов Зеланд примил 10 вакцини против коронавирусот во еден ден. Здравствените власти отворија истрага. Се смета дека човекот бил платен да ги добие ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за лекови и медицински помагала ХАЛМЕД го потврди првиот смртен случај од вакцина против Ковид-19 во Хрватска. Станува збор за 33-годишен маж од ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтскиот гигант „Фајзер“ е обвинет дека подмитувал експерти за да ја дискредитираат вакцината против Ковид-19 на „АстраЗенека“, пренесуваат светските ...
| | веќе видена | слични

Во март оваа година во Хрватска починало 33-годишно момче, а чија смрт сега Агенцијата за лекови и медицински помагала ХАЛМЕД ја поврзува со вакцината против ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фајзер наводно финансирал презентација во која говорниците тврделе дека вакцината на Астра Зенека може да предизвика рак, како и дека не е безбедна за ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 494 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 482 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Сенегал регистриран првиот случај на сојот Омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: