Во Сенегал регистриран првиот случај на сојот Омикрон

Здравствените власти на Нов Зеланд покренаа истрага откако мажот наводно се вакцинирал против ковид-19 до 10 пати во еден ден, објавија локалните медиуми. Се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
17 копии

Маж од Нов Зеланд примил 10 вакцини против коронавирусот во еден ден. Здравствените власти отворија истрага. Се смета дека човекот бил платен да ги добие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за лекови и медицински помагала ХАЛМЕД го потврди првиот смртен случај од вакцина против Ковид-19 во Хрватска. Станува збор за 33-годишен маж од ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтскиот гигант „Фајзер“ е обвинет дека подмитувал експерти за да ја дискредитираат вакцината против Ковид-19 на „АстраЗенека“, пренесуваат светските ...
| | веќе видена | слични

Во март оваа година во Хрватска починало 33-годишно момче, а чија смрт сега Агенцијата за лекови и медицински помагала ХАЛМЕД ја поврзува со вакцината против ...
| | веќе видена | слични

Професорот сер Ендрју Полард, директор на оксфордската група која ја разви вакцината „Астра Зенека“, исто така ги отфрли тврдењата и предупреди на опасност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема лошо да ѝ стане на државата ако ние го прифатиме бугарското малцинство како уставна категорија, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети на прес-конференција по ...
сите 646 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 329 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 312 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 442 | | | веќе видена

Владата преку ЕСМ ќе го стабилизира пазарот на топлинска енергија, откако во решавањето на проблемот не се вклучија Градот Скопје и општините. Министерот за ...
сите 511 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 236 | | | веќе видена

Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Сенегал регистриран првиот случај на сојот Омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: