Стоилковски: Алтернатива станува партнер на криминалната дружина станува партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ


-Исто така ја користам приликава и да прашаме до кога политичките партии од власта кои што не се дел од СДСМ/ДУИ и Алтернатива, ќе бидат слепи и неми ...
| | веќе видена | слични

!…партиите како Алтернатива единствено на што целат е тоа да бидат привезок на власта, без разлика кој и каде ја предводи истата, единатвено важно им е да ...
| | веќе видена | слични

РС Македонија и Македонците сè уште се робови на српските политички перцепции кои се темелат на тоа дека само Албанците и Бугарите се штетни за држава. Во РС ...
| | веќе видена | слични

– Јас такви сознанија немам. Тоа што постојано го посочуваме во овој последен период е дека Зоран Заев е волен да даде сѐ за да си го продолжи делумно својот ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема сознанија во врска со неофицијалните информации дека ќе биде постигнат договор во Париз меѓу Северна Македонија и Бугарија, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Ким Мехмети во интервју за бугарскиот медиум „БГНЕС“ рече дека еден од големите проблеми на Македонија е што стана земја во која ...
| | веќе видена | слични

Ова е документот, план за мерки и активности, функционирање на МВР и БЈБ во услови на кризна состојба заради недостаток на струја. Во него децидно стои дека ...
| | веќе видена | слични

Дека власта е неспособна и не може да опстои ќе се види допрва. 14-ти ден од автобусот на смртта или катастрофата во Бугарија и точно 3 месеци од модуларната ...
| | веќе видена | слични

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ утрово во „Утрински брифинг“ во Слободна ТВ истакна дека Заевизмот останува, а сега Заев ќе бира и своја марионета, ...
| | веќе видена | слични

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Андреј Петров член на ИО и поранешен пратеник на СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека доообјаснувањето на Макрон во врска со пристапните реговори е ...
сите 438 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Алтернатива станува партнер на криминалната дружина станува партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: