Ковачевски ја презентира програмата, покрај него „булдожерот“ Зечевиќ


Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
| | веќе видена | слични

На 12.12.2021 година во СДСМ на вонредните внатрепартиски избори за наследник на Зоран Заев, е избран Димитар Ковачевски. Гласале вкупно 44.406 членови на ...
| | веќе видена | слични

Почитувани другарки и другари, драги социјалдемократи, Денес е голем ден за демократијата во Македонија. Денес е голем ден за внатерпартиската демократија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитар Ковачевски, актуелен заменик-министер за финансии, е нов лидер на СДСМ. На вонредните внатрепартиски избори, Ковачевски ги победи противкандидатите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заевизмот продолжува тоа вчера се докажа. Димитар Ковачевски е само пиун, продолжена рака на Зоран Заев кој што сега ќе го спроведува Заевизмот. Ковачевски ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 602 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 479 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 108 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 365 | | | веќе видена

Од СДСМ преку соопштение до јавноста реагираат на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО ДПМНЕ.„Ниту една конструкција од Белиот дворец не може да ја ...
сите 197 | | | веќе видена

Малите партии велат се задоволни што наидуваат на поддршка за промена на изборниот модел и се надеваат дека сите партии ќе постигнат согласност по ова ...
сите 198 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски ја презентира програмата, покрај него „булдожерот“ Зечевиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: