Гаши: Како млад имав бенд кој се викаше „Празни џебови“, не влегов во политиката за полнење џебови


Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за Алсат , рече дека се чувствува разочаран, но не даде конкретен одговор што се случи со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи – Зејди, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 го оцени како „лоша авантура“ неодамнешниот обид за рушење ...
| | веќе видена | слични

Првиот што се пишмани во врска со иницијативата за интерпелација на Владата на Заев, пратеникот Скендер Реџепи-Зејд од Алтернатива, го оцени својот и обид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Незадоволството на Либерално – демократската партија, Движењето за обнова на Македонија и Демократскиот сојуз со нивните четворица пратеници, поради договорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
сите 257 | | | веќе видена

Американската Амбасада во Киев денеска „ги повика“ американските граѓани кои престојуваат во Украина да ја напуштат земјата без одлагање, во услови на ...
сите 621 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 95 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери не го стави на дневен ред на седницата барањето на ВМРО-ДПМНЕ да се расправа за измени на Законот за Влада, односно за ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гаши: Како млад имав бенд кој се викаше „Празни џебови“, не влегов во политиката за полнење џебови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: