Скендер Реџепи се повлекува од координатор на пратеничката група Алтернатива/Алијанса за Албанците

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај цврстиот став на официјална Софија пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна, објави ТВ Сител. Пратеникот на Беса, кој прво ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи , чија одлука да не дојде на седницата на којашто требаше да се гласа за доверба на Владата беше клучна за неуспехот на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна. Тој верува дека ова е значаен момент за земјата. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот кој прво стави потпис, а потоа во последен момент се предомисли за недоверба на Владата поради убедување од европските партнери дека Македонија е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лагите излегоа на виделина, пропадна власта, РСМ e се уште далеку од ЕУ! Од многуте лажни вести што ги продуцира министерството кое го раководи Артан Груби, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дефинитивно е јасно кои се селекциите кои се пласираа од 13-тото до 22-рото место на Европското првенство во ракомет во Унгарија и во Словачка. Македонија ...
сите 697 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 анализа новата влада ја оцени како влада на која треба да и се даде шанса. Зависи каква ќе биде кохезијата во ...
сите 230 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

На крајот од прес конференцијата помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков се случи еден интересен момент. Од Бугарија, ...
сите 95 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скендер Реџепи се повлекува од координатор на пратеничката група Алтернатива/Алијанса за Албанците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: