РЕМЕНСКИ: Со хибрид сме многу повисоко отколку што бевме со режим


5 копии
2 копии

„Ако тоа се направеше во првите шест месеци зборувам и во период на техничка влада но најмногу зборувам во период 2017-та година верувајте ние немаше да ...
| | веќе видена | слични

„Згрешивме што веднаш не тргнавме во реализација на концептот одговорност, борба против организиран криминал и корупција. Ако тоа се направеше во првите шест ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката за лидер на СДСМ, Фросина Ременски со фудбалски жаргон објаснува дали некој од кандидатите за претседател на партијата има предност пред изборите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 540 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 101 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 393 | | | веќе видена

САД нема да го чекаат следниот чекор на Москва, туку идната недела ќе ѝ испратат нова воена помош на Украина, порача Блинкен. Москва пак е загрижена поради ...
сите 411 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денес се сретна со амбасадорката на САД во Северна Македонија, Кејт Мери Брнз. На средбата се разговараше за ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕМЕНСКИ: Со хибрид сме многу повисоко отколку што бевме со режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: